problem z sąsiadem

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
izak
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2006, 15:19

Post autor: izak » 01 maja 2006, 15:28

Głównie chodzi mi o cisze nocna, nie znalazłam nidzie w internecie nic na ten temat.
Czy podczas ciszy nocnej można:
- kąpać się
- chodzić po mnieszkaniu
- przesuwać fotel by na nim usiąść
- oglądać tv (nie głośno)
- spuszczać wodę w toalecie

Mój sasiad nawiedza mnie raz lub 2 razy w tygodniu w nocy gdy nie śpię (chodze spać ok 12, 1) i poucza że mam nie hałasować a ja nie hałasuję tylko np siedzę przy komputerze i wiadomo że czasem musze wstać do toalety, ostatnio był nawet w dzień, co zrobić z takim gościem ? ma ktoś jakiś pomysł ?

Pozdrawiam
Iza

Marcelina
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2006, 20:49

Post autor: Marcelina » 05 maja 2006, 8:20

W prawie cywilnym, w tzw. prawie sąsiedzkim hałasowanie zalicza się do tzw. immisji pośrednich, jest to inaczej pośrednie odziaływanie na nieruchomość sąsiada, nie da się całkowice wyeliminować takiego odziaływania, zakazane są tylko te rzeczy których nie można zaliczyć do normalnych, a o normalnych decyduje Rozporządzenie ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa z dnia 13 maja 1998 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku. (Dz. U. z 1998r. nr 66 poz.436) precyzuje, że na terenach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i zamieszkania zbiorowego dopuszczalny poziom hałasu wynosi: - 60dB w porze dziennej i 50 dB w porze nocnej gdy hałas pochodzi z dróg lub linii kolejowych; - 50 dB w porze dziennej i 40 dB w porze nocnej gdy hałas pochodzi z innych źródeł (w tym też mieści się słuchanie muzyki i inne hałasy). Więc jak nastepnym razem wpadnie sąsiad powiedz mu żeby zainstalował sobie przyrząd do pomiaru hałasu i wpadał dopiero wtedy gdy przekroczy 40 dB a jeśli dalej według jego subiektywnej opini będziesz za głosno hałasowac niech zrobi sobie izolacje dzwiękochłonna, a może jemu po prostu się nudzi i tak chce sobie pogawędzic;)

Pozdrawiam!
Marcelina

ZAPRASZAM NA http://www.agencja.nieruchomosci.pl !!! Bezpłatny serwis ogłoszeń i nie tylko.

izak
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2006, 15:19

Post autor: izak » 05 maja 2006, 15:05

Dzięki, bardzo mi pomogłaś, on nawet zasugerował żebym kupila sobie inny dywan, bo mam taki mały, ale dlaczego mam wydawać pieniądze na coś co mi się nie podoba tylko dlatego żeby mu zrobić przyjemność, z tym pomiarem hałasu to dobry pomysł.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ