proszę o odpowiedz na kilka pytań

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
kubiak1
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:58

Post autor: kubiak1 » 16 lis 2006, 16:04

1Jakie info. może uzyskac pośrednik z m.ewidencji i z m. zasadniczej niezędne do sprzedaży nieruchomości
2 Co to jest wartośc i cena (róznice)
3 Co to jest zbycie
4 Jakie info.można uzyskac z decyzji zmian gruntowych.

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 16 lis 2006, 21:34

Z mapy ewidencyjnej przede wszystkim można dowiedzieć się o numerach działek ewidencyjnych, a z mapy zasadniczej można uzyskać informacje o sieci uzbrojenia terenu, zagospodarowaniu terenu (umiejscowienie drzew, domów, pomników, i wielu innych), a także ukształtowaniu terenu (np. ilość pięter domów). Oznaczenia mapy zasadniczej są zawarte w instrukcji technicznej K-1.

Wartość (rynkowa) nieruchomości wg Standardów zawodowych rzeczoznawców majątkowych to najbardziej prawdopodobna cena nieruchomości możliwa do uzyskania na rynku przy przyjęciu następujących założeń:

a) strony umowy są od siebie niezależne i działają w sposób racjonalny, nie kierując się szczególnymi motywami,
b) mają stanowczy zamiar zawarcia umowy,
c) są świadome współistniejących okoliczności mających wpływ na wartość nieruchomości,
d) nie działają w sytuacji przymusowej,
e) upłynął okres niezbędnego wyeksponowania nieruchomości na rynku, przy zastosowaniu odpowiedniej reklamy, oraz czas potrzebny do wynegocjowania warunków umowy, biorąc pod uwagę charakter nieruchomości i stan rynku.
Cena zaś zgodnie z definicją ustawy o cenach to – „wartość wyrażona w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem akcyzowym”
Krótko mówiąc wartość to cena j zobiektywizowana, uśredniona, najbardziej prawdopodobna do uzyskania, a sama cena ma charakter indywidualny, zależny od stron umowy, które decydują się na konkretną cenę na podstawie wzajemnych pertraktacji, które mogą doprowadzić do ustalenia ceny nawet znacznie różniącej się od rzeczywistej wartości rzeczy.

Zbycie to inaczej mówiąc sprzedaż rzeczy lub prawa albo utracenie rzeczy lub praw w drodze innej czynności prawnej (darowizna, zamiana). Nie jest to ustawowa definicja, raczej praktyczna ocena znaczenia używanego przez ustawy pojęcia „zbycie”.

Co masz na myśli pisząc o „decyzji zmian gruntowych”? Proszę o precyzyjne wyrażanie pytań.

kubiak1
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:58

Post autor: kubiak1 » 17 lis 2006, 15:38

dzięki za odpowiedz a co do 4 takie pytanie zostało podane na kursie przez członka komisji rekrutacyjnej

kubiak1
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:58

Post autor: kubiak1 » 17 lis 2006, 15:43

dzięki za odpowiedz a co do 4 takie pytanie zostało podane na kursie przez członka komisji rekrutacyjnej .Podejrzewam że chodzi tu "jakie info. może się z nich dowiedziec pośrednik"

ODPOWIEDZ