PROSZę POMóżCIE, UMOWA Z BIUREM NIERUCHOMOśCI

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
numerouno1978
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2006, 10:48

Post autor: numerouno1978 » 23 lip 2006, 10:53

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym wytłumaczyć iż nie znam się na prawie, moja wiedz ogranicza się do minimum i stąd teraz mam mały kłopot, Bardzo proszę o pomoc i wiem że wy znacie sie bardzo dobrze i znacie różne kruczki. Chodzi o to że z żoną chcemy kupić mieszkanie na kredyt. Znalazlem jedno z mieszkań które nam sie spodobało, poszliśmy je obejrzeć po czym pani z biura nieruchomosci dał tylko mi do podpisania jakies pismo, żuciłem na nie okiem i wydalo mi oki ale pozniej okazalo sie ze jest tam napisane ze jesli kupie mieszkanie ktore ogladalem od kogos innego niz ta agencja to jestem zobowiazany do zapłaty kary w wysokości 2,9% czyli tyle ile bierz agencja za pośrednictwo. Ale dwie godziny później znalazłem ogłoszenie tego samego mieszkania ale 25tyś taniej. Proszę pomóżcie mi jak mogę ominąć tą karę jeśli kupiłbym to mieszkanie inna drogą, przez inne biuro nieruchomosci lub od właściciela mieszkania. Podejzewam ze mieszkanie sprzedaje osoba która kupiła je taniej od developera a teraz jak termin oddania budynku ulega końcowi chce je sprzedac ale mi to nie przeszkadza, chodzi tylko o to zeby w jakis sposób kupić tto mieszkanie ale nie od biura nieruchomości które mi je pokazywalo. 25 tyś zł to dla mnie bardzo duż. Czekam na pomoc. Pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelaką podpowiedz

Sergiusz
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:46

Post autor: Sergiusz » 25 lip 2006, 18:53

Jeżeli podpisałes umowę z biurem oraz potwierdziłeś wskazanie adresowe dla biura z którym ogladałeś nieruchomość jesteś zobowiazany do uiszczenia naleznej prowizji.
Jeżeli podpiszesz umowę z innym biurem i będziesz oglądał to samo mieszkanie ponownie wtedy prowizja należy się zarówno jednemu jak i drugiemu biuru.
Pozdrawiam Sergiusz

wasylisa

Post autor: wasylisa » 23 mar 2007, 19:37

Decydując się na współpracę z biurem nieruchomości, musiałeś się liczyć z kosztami. Za wykonaną pracę trzeba zapłacić. Ale skoro ta samo mieszkanie jest reklamowane jeszcze w innej cenie, to niech twój pośrednik spróbuje ją przenegocjować. Bardzo często sprzedający nie informują biur , z którymi wspópracują ( chociaż powinni) , że obniżają cenę przedaży swojego lokalu.

wasylisa

Post autor: wasylisa » 23 mar 2007, 19:39

..........

ODPOWIEDZ