Protestujmy

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
BeTe
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2006, 0:23

Post autor: BeTe » 16 mar 2007, 14:26

Protestujmy przeciwko niedpowiedzialnym zamiarom zmiany UOGN, w szczególności wykreśleniu art 198 ustawy. Jego brak w ustawie spowoduje, że pseudopośrednicy bez licencji i wiedzy będą psuli rynek i podważali zaufanie niezbędne do rzetelnego wykonywania zawodu przez pośredników, którzy dużym kosztem finansowym i jeszcze większym nakładem sił zdobyli licencje.
Jako subskrybet wieści PFRN otrzymałem mail z propozycją treści listu protestacyjnego oraz listą decydentów do których należy go wysłać, w tym do Ministra Budownictwa Andrzeja Aumilera, Piotra Stycznia Sekretarz Stanu MB, Grzegora Majcherczyka Dyrektora Departamentu Reg. Rynku Nieruch, Komisji Sejmowej zajmującej się tą nowelizacją i wielu innym posłom.
Treść listu i adresy są na stronie www.pfrn.pl
W pewnym sensie, pewnie sam też przyczyniłem się do reakcji PFRN, bo kilka dni temu wysłałem bezpośrednio do PFRN mail z zapytaniem dlaczego nie ma żadnej reakcji Federacji w stosunku do zamiaru wykreślenia art. 198.
Wyślijmy list protestacyjny wg propozycji PFRN:
BeTe


Nazwisko i imię: .................
Nr licencji zawodowej ...........
Adres:


................. dnia ......... 2007r.................................................
................................................

List protestacyjny

Niniejszym składam zdecydowany protest przeciwko zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami polegającej na wykreśleniu art. 198 z treści ustawy.
Pośrednicy, zarządcy i rzeczoznawcy majątkowi są zobowiązani licencją do oczrony rynku i klientów korzystających z ich usług. Usunięcie z ustawy sankcji za wykonywanie czynności pośrednictwa, zarządzania i wyceny nieruchomości bez licencji może spowodować wzrost negatywnych zjawisk na rynku nieruchomości i będzie miało zdecydowanie negatywny wpływ na ochronę prawną i merytoryczną osób dokonujących transakcji na rynku nieruchomości.
Biorąc pod uwagę ochronę praw kientów korzystających z usług pośredników, zarządców i rzeczoznawców majątkowych, zdecydowanie się sprzeciwiam całkowitemu wykreśleniu z ustawy o gospodarce nieruchomościami, artykułu 198.


.........................................
podpis

kasiafeniks
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2006, 12:03

Post autor: kasiafeniks » 18 mar 2007, 11:29

Dlaczego tak bardzo boisz się większej konkurencji? Jeżeli jesteś dobrym pośrednikiem i pracujesz na poleceniach to nie masz się czego i kogo obawiać.

Katja
Posty: 77
Rejestracja: 26 sie 2006, 13:01

Post autor: Katja » 18 mar 2007, 15:48

a ja myślę, że mimo to, jest się czego obawiać. wielu pośredników ciężko pracuje, żeby nadać zawodowi jakiś wizerunek...
pośrednik miał być specjalistą, fachowcem, a nie sprzedawcą. niestety obawiam się, że dobry wizerunek pozostanie tylko w świadomości samych pośredników:/ niektórych z resztą...ostatnio usłyszałam od przedstawiciela dużego biura, że pośrednictwo "to jest czysty marketing".

ODPOWIEDZ