pytanie dot. srodkow trwalych

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
michal83
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2006, 20:38

Post autor: michal83 » 21 lut 2007, 9:38

Mam wielkie watpliwosci dotyczace pytania:

Zgodnie z ustawą o rachunkowości środki trwałe to:
a. wartości niematerialne i prawne;
b. produkty gotowe;
c. długoterminowe aktywa finansowe

jaka jest odpowiedz "zalecana", bo wg mnie zadna nie jest prawidlowa. zgodnie z ustawa o rachunkowosci mozemy wyroznic nastepujacy podzial:
aktywa - trwale i obrotowe
aktywa trwale: wartosci niematerialne i prawne, rzeczowe aktywa trwale ( tu podzial na: SRODKI TRWALE i srodki trwale w budowie ), naleznosci dlugoterminowe i inwestycje dlugoterminowe ( a w nich podzial m.in na dlugoterminowe aktywa finansowe )

Tak wiec jezeli pytanie dotyczyloby aktywow trwalych wtedy prawidlowa bylaby odpowiedz a i c, w takiej formie pytania z jaka sie spotkalem- zadna nie jest prawidlowa. Czy pytanie o takeij dokladnie tresci rzeczywiscie pojawilo sie na egzaminie?

lexi
Posty: 66
Rejestracja: 17 gru 2006, 15:37

Post autor: lexi » 21 lut 2007, 11:19

W teście z września 2006 było pytanie:
Zgodnie z ust. o rachunkowości aktywa trwałe to:
1. wartości niematerialne i prawne
2. produkty gotowe
3. długoterminowe aktywa finansowe
Pytanie, które przytoczyłeś Ktoś kiedyś podawał na forum zaraz po egzaminie, prawdopodobnie się pomylił, bo później na stronie Jarka pojawiło się już we właściwej formie.
Pozdr. Ola

ODPOWIEDZ