Relacja z posiedzenia komisji sejmowej

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 06 lip 2007, 22:17

Na stronie internetowej Polskiej federacji stowarzyszeń rzeczoznawców Majątkowych ukazała się następująca informacja:

„W dniu 3 lipca 2007, odbyło się końcowe posiedzenie Komisji Infrastruktury Sejmu RP. Tematem było rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw - druk nr 1468. Polską Federacje reprezentowali Prezydent Prof.
Andrzej Hopfer i piszący relację Krzysztof Urbańczyk. Komisja Infrastruktury pierwotnie zebrała się 28.06.2007, ale z uwagi na uwagi zgłoszone przez przedstawicieli Ministerstwa Budownictwa została przekształcona w podkomisje infrastruktury. Posiedzenie - to relacja Przewodniczącego Podkomisji Pana Posła Michała Wojtkiewicza z prac podkomisji, a następnie rozpoczęto procedowanie - czyli ewentualne przedyskutowanie proponowanych zapisów ustawy. Dla środowiska rzeczoznawców majątkowych jedyna poprawka dotyczyła zmiany nr 58 w art. 177. Po krótkiej dyskusji posłowie zatwierdzili ostateczny zapis, który ostatecznie rozstrzyga kwestię poziomu wykształcenia kandydatów do zawodu rzeczoznawcy majątkowego. Tak więc, takie osoby muszą posiadać wyższe wykształcenie magisterskie.
Ponadto podtrzymano decyzję o likwidacji egzaminów dla kandydatów do zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości.
Również, co ważne w art. 196 podtrzymano zapis wymóg tylko zgłoszenia programów kursów specjalistycznych, szkoleń lub seminariów, mających na celu doskonalenie kwalifikacji zawodowej. Kwestia utrzymania art. 198 ustawy była poza dyskusją.
Przepisy ustawy wg założeń mają wejść w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, zaś niektóre z nich od dnia 1 stycznia 2008.
Kiedy ustawa trafi do sejmu, nie wiadomo.
Komisja ponadto wybrała Pana Posła Michała Wojtkiewicza jako posła sprawozdawcę tejże ustawy.
Krzysztof Urbańczyk
wiceprezydent PFSRM”

MagdalenaSz
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2006, 12:16

Post autor: MagdalenaSz » 11 lip 2007, 19:25

oczywiscie roporzadzenie pojawi sie pozniej, ale czy wiadomo czy powiekszy sie ona do roku??slyszlam tez, ze w piatek sejm cos tam uchwalil w sprawie tej nowelizacji i teraz ma sie tym zajac senat, ale parlament zdaje sie wybiera sie na wakacje, wiec do wrzesnia chbya nie bedzie tej uchwaly ogloszonej??

zigza.Q
Posty: 94
Rejestracja: 25 maja 2007, 8:58

Post autor: zigza.Q » 11 lip 2007, 21:13

sejm to coś uchwalił... przyjął poprawki i przesłał ustawę do senatu... parlament wybiera się na wakacje... jest ustalona data kiedy to w senacie będzie rozpatrywana owa ustawa - nie pamiętam, ale chyba pod koniec sierpnia...
rozporzadzenie pojawi sie później...

ODPOWIEDZ