Różnica w cenie działki

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
eveo
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2007, 1:32

Post autor: eveo » 27 lut 2007, 13:38

Trzy miesiące temu zdecydowaliśmy się kupić od gminy działkę rolną. Gmina poprzez swojego rzeczoznawcę wyceniła tę działkę. Jako poprzedni właściciele mieliśmy prawo pierwokupu - bezprzetargowo. Podpisaliśmy pismo, że zgadzamy się na tę kwotę (cenę działki). Cena za działkę ma być zapłacona w ratach. Mamy podpisany już akt notarialny. Teraz wyceniając tę działkę przez innego rzeczoznawcę okazało się, że wycena przez gminę jest zawyżona o 1/3 ceny. Czy możemy teraz coś jeszcze z tym zrobić ? Czy możemy jakoś zaskarżyć wycenę gminy ?

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 28 lut 2007, 13:16

Niestety tak się zdarza i do sytuacji należy podejść ostrożnie. Przede wszystkim należałoby porównać obie wyceny oraz istotne dla wartości nieruchomości fakty przyjęte przez obu rzeczoznawców. Oczywiście pierwszą nasuwającą się myślą jest upływ czasu i związana z tym zmiana cen nieruchomości. Nawet w krótkim okresie czasu może się coś wydarzyć co spowoduje, że rzeczoznawca majątkowy będzie musiał wycenić nieruchomość innym podejściem i metodą.. Proszę napisać coś więcej o obu operatach szacunkowych, może wtedy będzie można lepiej ocenić czy doszło do błędu przy wycenie czy też obaj rzeczoznawcy zachowali się starannie.

eveo
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2007, 1:32

Post autor: eveo » 01 mar 2007, 0:50

Dziękuję za odpowiedź. W chwili obecnej jesteśmy w posiadaniu jednego operatu. O drugi wystąpiliśmy z prośbą do gminy. Po otrzymaniu go, odezwę się. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

ODPOWIEDZ