Sprawy spadkowe u notariusza

Podatek od spadków i darowizn oraz Kodeks cywilny - procedury postępowania przy spadkach. Znasz takie pojęcia: zachowek, zstępni, wstępni, pasierb - mogą się przydać...
PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 03 lis 2006, 7:50

Gazeta Prawna informuje, że notariusze i referendarze sądowi uzyskają prawo do wydawania aktów stwierdzających dziedziczenie ustawowe i testamentowe, otwierania i ogłoszenia testamentu. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt zmiany ustawy Prawo o notariacie, który ma umożliwić notariuszom zastępowanie sędziów w postępowaniu spadkowym. Warunkiem sporządzenia przez notariusza poświadczenia dziedziczenia będzie zgodny wniosek wszystkich uczestników postępowania: spadkobierców ustawowych i testamentowych. Jeżeli pomiędzy spadkobiercami będzie istniał jakikolwiek spór w tym zakresie, akt poświadczenia dziedziczenia nie zostanie wydany. Wówczas jedynym sposobem uzyskania potwierdzenia uprawnień spadkowych będzie postępowanie sądowe. Corocznie w Polsce toczy się około 600 tysięcy postępowań spadkowych z czego 95% to sprawy bezsporne. W związku z tym dużym ułatwieniem ma być brak konieczności załatwiania spraw spadkowych w sądach.

paulewan
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2019, 13:58

Sprawy spadkowe u notariusza

Post autor: paulewan » 02 sty 2019, 14:02

jak by ktoś szukał dobrego notariusza to ja swoja sprawę załatwiłam u nich - ceny w porządku i profesjonalne i szybko załatwione [mod].

ODPOWIEDZ