Jak sprzedac swoja czesc spadku tak aby nie byc poszkodowanym?POMOCY

Podatek od spadków i darowizn oraz Kodeks cywilny - procedury postępowania przy spadkach. Znasz takie pojęcia: zachowek, zstępni, wstępni, pasierb - mogą się przydać...
margit
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2006, 18:22

Post autor: margit » 20 lut 2007, 20:37

Witam,Ja z siostra jestesmy spadkobiercami i wspolwlascicielami mieszkania rodzicow.Siostra chce mnie splacic,ale nie podala terminu splaty mnie.Czeka na moja propozycje.Po wielu problemach z nia,wiem,ze mam wroga,ktory szuka slabych punktow w moim postepowaniu.Dlatego prosze o Wasze praktyczne wskazowki przy przekazywaniu mojej wlasnosci siostrze.Moje pytania:jak i w jaki sposob podac termin splaty mojej czesci, czy osoba ktora nabywa nieruchomosc ponosi calkowite koszty jej otrzymania? oraz jak ustalic sprawe garazu gdzie ojciec jest glownym najemca.
Jest to sprawa bardzo pilna dla mnie i bardzo prosze o POMOC.i z gory dziekuje
Margit

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 22 lut 2007, 13:58

Skoro obie Panie zgadzacie się na zniesienie współwłasności przez przyznanie własności całego mieszkania siostrze ze spłatą połowy mieszkania dla pani to powinniście umówić się z notariuszem na spisanie umowy notarialnej znoszącej współwłasność. Spłata może być wówczas dokonana w dniu zniesienia współwłasności, wtedy zostanie to oczywiście ujęte w akcie notarialnym. Notariusz naliczy taksę notarialną, która będzie zależna od wartości dzielonej własności i na pewno wyniesie co najmniej kilkaset złotych. Sprawa najmu garażu będzie ustalana w przyszłości pomiędzy właścicielem mieszkania i najemcą.

ODPOWIEDZ