Własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu zajete przez komor

Własnościowe i lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego - wszelkie problemy związane ze spółdzielczym prawem mieszkaniowym
amber
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2006, 21:27

Post autor: amber » 26 mar 2006, 21:56

Witam, mam ogromny dylemat jak wybrnąć z tej sytuacji. Posiadam mieszkanie (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu) zakupione podzcas trwania małżeństwa, potem nastąpił rozwód ( bez podziału majątku), a potem założyłam działalność. Z tej działalności powstały długi w kilku miejscach. Firma upadła i nie jestem w stanie spłacić tych zobowiązań. komornik zajął mieszkanie na wniosek jednego wierzyciela, ja znalazłam kupca i spłaciłam tego wierzycela chcąc sprzedać mieszkanie. Teraz komornik dołączył jeszcze dwóch wierzycieli. Pytanie brzmi jaki mogę wykonać ruch żeby zdążyć sprzedać mieszkanie i sama rozliczyć się z resztą wierzycieli. I jeszcze czy komornik mógł zająć mieszkanie które jest wspólną własnością z byłym mężem. Jestem już wykończona tą walką. Wychowuję doje dzieci i chcę żeby mi coś z tego mieszkania zostało. Proszę o poradę.

galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 29 mar 2006, 17:53

witaj !
Roszczenia z tytułu zaległości podatkowych mogą być dochodzone z majątku osobistego dłużnika a także z majątku wspólnego małżonków.
Radzić w tej sytuacji jest trudno i tak naprawdę to nie ma dobrej rady, niestety ale długi trzeba spłacać.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ