www.egzamin.waw.pl - ostatnia deska ratunku przed egzaminem marcowym

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Piotr7777
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2006, 15:37

Post autor: Piotr7777 » 20 lut 2007, 14:59

na podanej stronie znajduje się informacja o Systemie Współpracy Samokształceniowej "Pośrednik" w którym przygotowuje się do egzaminów ok 300 osób. Miło by było gdyby użytkownicy programu wyrazili swoje opinie o nim.

lexi
Posty: 66
Rejestracja: 17 gru 2006, 15:37

Post autor: lexi » 20 lut 2007, 18:13

Po pierwsze to nie żadna "ostatnia deska ratunku", to samo można zrobić samemu BEZP

Piotr7777
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2006, 15:37

Post autor: Piotr7777 » 20 lut 2007, 18:46

a najlepszym tego przykładem jest wypowiedź kolegi lexi. Oczywiście zgadzam się z nim, że to forum i testy na tej stronie są świetnym przedsięwzięciem i wszyscy którzy tu jesteśmy niewątpliwie je popieramy i szanujemy. Osobiścię uczę się do egzaminu i korzystam z różnych dostępnych zródeł i ten portal jest the best, a szczególnie swietne sa różnego rodzaju posty reklamujące inne miejsca w sieci w których sa materiały do nauki. Sens nagłówka tego wątku sprowadza się do przekazania użytecznej zapewne dla niektórych informacji, że istnieje taka strona i inicjatywa i być może są tacy, którzy będą nią zainteresowani. Natomiast prośba o opinię jest uczciwym postawieniem sprawy - jeśli jakieś przedsięwzięcie jest poddawane obiektywnej weryfikacji społeczności osób przygotowujących się do egzaminu to nie może się to dziać ze szkodą dla nikogo. Ani dla tego przedsiewzięcia, ani dla osób, które są nim zainteresowane ani dla tych którzy w nim uczestniczą. Myślę że jednak mój szanowny kolega nie ma pełnej informacji o zawartosci tego programu i zasadzie jego działania - zapewniam, że postawiony zarzut braku testów lutowych w programie jest bezzasadny. Zgodnie z zasadą działania tego sytemu użytkownicy projektu z własnej inicjatywy uzupełniają o nowe pytania bazę pytań programu, a pierwsze decyzje z egzamunu lutowego już zostały wysłane, natomiast na tydzień przed egzaminem baza pytań jest aktualizowana :-) Poza tym nawet gdyby nie zostały zaktualizowane przed egzaminem to zapewniam, że przynajmniej jedno jest pewne - pytania na kolejnych egzaminach się nie powtarzają i jest to chyba oczywiste. Więc ja osobiście z dużym dystansem odnoszę się do gorączkowych prób szukania najnowszych pytań bo ze strategicznego punktu widzenia jasne jest, że zdaje ten kto opanował podstawową bazę pytań i wie że ją opanował (a nie domyśla się) - a nie ten kto dobrze zna ostatnich kilka testów. Opinie wyrażone na tym forum chyba z miesąc temu wskazywały że "Pośrednik" jest "przyjazny" w nauce i posiada użyteczne narzędzia do tzw. szybkich powtórek i ta cecha odróżnia go pod względem technicznym od innych programów, które zapewne mają swoje inne specyficzne zalety. Wymowa drugiej części tytułu głównego postu właśnie do tej cechy nawiązuje i przepraszam kolegę lexiego za to, że w krótkim haśle postu, które miało oczywiście przyciągnąć uwagę nie potrafiłem oddać lepiej intencji - co zapewne jest możliwe, no ale stało się - wybacz lexi. Myślę, że warto merytorycznie o sprawie porozmawiać zamiast do razu ucinać łeb ..... no właśnie przecież to nie hydra :-) i przynajmniej ja do tej pory nie widziałem na tym forum jakichś podziałów na My i Wy czy jakichkolwiek innych. Chyba, że coś przeoczyłem - ale w mojej opinii rozwijanie akurat tego tematu niema sensu.

lexi
Posty: 66
Rejestracja: 17 gru 2006, 15:37

Post autor: lexi » 20 lut 2007, 19:19

tyle tylko, że wczerpująca wypowiedź Poprzednika nie zmienia faktu, że aby wyrazić opinię TRZEBA najpierw zapłacić, a co do "zarzutu" dotyczącego braku pytań z lutego - to nie zarzut, to stwierdzenie faktu - nie widzę informacji o dostępnej aktualizacji zawierającej test z lutego.
A poza tym to ok. kto chce niech płaci i korzysta, tylko, że mam takie niemiłe odczucie, że zachęcanie do tego na TYM forum jest trochę nie w porządku wobec osób, które natychmiast odpowiadają na wszystkie nasze pytania bez opłaty, szczególnie p. Piotr W., wobec Alicji i Jarka i wielu innych.
To tyle, ale widocznie jakaś śmieszna idealistka ze mnie.... :-)

Piotr7777
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2006, 15:37

Post autor: Piotr7777 » 21 lut 2007, 0:41

żeby zakończyć definitywnie sprawę testu lutowego w Systemie Współpracy Samokształceniowej "Pośrednik" . Redakcja nigdy nie informuje czy jest w systemie dostępny jakiś określony test, jest to z reguły sprawa drugorzędna z wyżej podanego powodu czyli, że pytania na kolejnych testach się nie powielają. Znam użytkownika Pośrednika który nie zdał w lutym a ponieważ było mało zdających Ministerstwo szybko wysłało decyzje, tenże kolega wprowadził już pytania do systemu i zostaną opublikowane w najbliższy piątek. Z powodów oczywistych nie mogło ich być wcześniej bo przeciez jak wyżej wyjaśniłem wyżej poprzednia aktualizacja była na tydzień przed egzaminem lutowym. Co do płatności to zapewniam, że większość osób będących na forum korzysta z materiałów które gdzieś kupili - jeśli uczą sie tylko z zawartości tej strony to obawiam, że nie wszystkim to wystarczy. Raczej użytkownicy forum traktują możliwość zasięgnięcia tu informacji jako uzupełnienia własnego warsztatu pracy. Strona Jarka czy pytania Alicji to są fajne indywidualne inicjatywy podzielenia się swoimi możliwościami z innymi - ale z jakiego powodu te właśnie osoby miałyby się obrażać za to, że przekazuję informację o właściwie nowej i mało znanej inicjatywie. W czym to uszczupli ich pracy i prestiżowi. Ludzie naprawdę mają różne potrzeby - jedni chcą jechac hummerem a inni wola iść na piechotę co jakiś czas obchodząc kilkukrotnie co ciekawsze ronda a innch interesuje tylko lot rakietą. To tak jakby ktoś miał komuś za złe, że na forum osób uczących się do egzaminu na prawo jazdy ktoś inny poleca jakąś płatną szkołę jazdy - bo akurat na tamtym forum są osoby, które przygotowują się do egzaminu w hobbytycznej grupie samokształceniowej za darmo. W tym sensie chyba jednak jesteś trochę idealistką bo tu na forum nie ma takiej hobbystycznej grupy - są za to osoby, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą - co jest zjawiskiem cennym już samym w sobie i pozostali, którzy poszukują informacji a czasami rady a nawet emocjonalego wsparcia. Dobrze więc jest gdy forum daje dostęp do przekrojowej informacji o tym co słychać w temacie do którego zostało powołane i na co się tu obrażać?. Wielu ludzi ma masę pozbieranych informacji, przerobionych testów itd a ciągle nie wiedzą na jakim poziomie wiedzy są w dnaym momencie. Brakuje im narzędzia informatycznego do oceny własnej wiedzy. Wielu ludzi pracujących z Pośrednikiem przekłada egzaminy bo nie uzyskują powtarzalnych wyników 90-95% w rozwiązywaniu testów - i słusznie bo w mojej opinii jeśli nie rozwiązuje się testów z bazy 2400 pytań właśnie na takim poziomie opanowania to szanse zdania są nikłe i trzeba znowu wydać kolejne niemałe pieniądze na kolejne podejście. Może masz inne zdanie w tej kwestii - to świetnie chciałbym je poznać - dajemy sobie szansę na wymianę poglądów a być może jakieś wartościowe wnioski. Pozdrawiam sympatyczną interlokutorkę i przepraszam za tę wstępną gafę z zamianą płci.

lexi
Posty: 66
Rejestracja: 17 gru 2006, 15:37

Post autor: lexi » 21 lut 2007, 11:39

Hej,
przepraszam nie mam czasu na długie wywody, uczę się jadąc traktorem, ronda rzeczywiście pokonuję po parysku czyli zanim z ronda zjadę to krążę po kilka razy, dzięki temu parę ustaw znam już na pamięć :-), ale nadal będę się upierać, że nie mogę ocenić czegoś do czego nie mam dostępu.
WERSJA DEMO - to moja propozycja, zachęcam do przymierzenia się do takiego rozwiązania.
I już naprawdę na koniec, bo traktor czeka, żadnych materiałów nie kupiłam, na pisemny jestem przygotowana na 95%, zakładam, że znajdzie się 5 pytań, które mnie kompletnie zaskoczą . A marudzę tak nt. pytań z lutego, bo trudno mi zrozumieć dlaczego tak mało osób zdało. Czy pojawiły się pytania z ustaw, których do tej pory "nie ruszano" - o to mi chodzi, nie o konkretne pytania, bo uczenie się ich "na głupa" na pamięć i tak jest bez sensu.
To tyle, wsiadam na ten swój traktorek, do marca do W-wy dojadę :-)))
Pozdr. Ola

elar
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2006, 18:41

Post autor: elar » 21 lut 2007, 20:52

Korzystałam z programu Pośrednik, o którym pisze Piotr. Uważam, że mimo tego iż zdarzaja się tam błędy jest dobrym narzędziem do zdobywania i utrwalania wiedzy. Tutaj na forum można rozwiązywać testy ale nie wiemy jakie popełnilismy błędy, i są tu tylko pytania ze strony Ministerstwa.
O Pośredniku dowiedziałam się po niezdanym egzaminie 9 listopada ubiegłego roku. Uznałam, że przy juz poniesionych nakładach finansowych dodatkowe 100 czy 150 zł naprawdę niewiele znaczy. Zaryzykowałam i uważam,że dobrze zrobiłam. Oczywiście trzeba znać ustawy, szukać i analizować inne materiały,
ale niezbędne jest ćwiczenie testów. Pracowałam równolegle na testach z tego forum i Pośrednika. Te pierwsze pozwalały mi praktycznie tylko sprawdzać wiedzę mechanicznie-zaliczyłam albo nie i ile punktów.
Ten drugi pokazywał błędy i pokazywał podstawę prawną odpowiedzi.
Czasami są tam nieprawidłowe odpowiedzi, ale świadoma analiza rozwiązanego testu pozwala je wyłapać i ugruntować prawidłową wiedzę.
Swoje uwagi i wyłapane błędy należy przekazywać adminstatorowi, aby z naszej wiedzy mogli skorzystać inni.
Poza tym baza pytań jest tam aktualizowana, przed każdym kolejnym egzaminem dodawane są pytania z poprzedniego - te nowe.
Podsumowując, uważam, że praca z Pośrednikiem w jakimś stopniu przyczyniła się do tego, że egzamin 1 lutego zdałam i wydawał mi się on łatwiejszy od listopadowego. Ale to jest typowy objaw, kiedy jesteśmy po prostu lepiej przygotowani.

ODPOWIEDZ