Zdjął i wywiózł

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 16 paź 2006, 15:02

W dzisiejszym dodatku Rzeczpospolitej - Nieruchomości ciekawy artykuł o tym z jakiego powodu może nie dojść do transakcji sprzedaży nieruchomości.

Właściciel domu prezentował dom zarówno pośrednikowi, jak i kupcowi z takimi elementami jak drzwi wewnętrzne i solidne żyrandole, co robiło na potencjalnych nabywcach dobre wrażenie. Ktoś się już zdecydował, uzgodnił szczegóły umowy, w tym cenę i wszystko zmierzało do podpisania umowy notarialnej. Nabywca postanowi jednak jeszcze raz zajrzeć do domu i okazało się, że ze wszystkich pokoi zniknęły żyrandole i drzwi wewnętrzne. Drzwi były porządne, robione na wymiar i pasujące do futryn, więc tak rozzłościło to kupca, że zrezygnował z transakcji. Morał stąd taki, że wszystkie szczegóły najlepiej uzgodnić zawczasu aby nie dochodziło do nieprzyjemnych niespodzianek.

Cały artykuł „Zdjął i wywiózł” autorstwa Grażyny Błaszczak w poniedziałkowej Rzeczpospolitej.

ODPOWIEDZ