Zmiany w przepisach w 2007 r.

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
lexi
Posty: 66
Rejestracja: 17 gru 2006, 15:37

Post autor: lexi » 19 gru 2006, 13:31

Kochani, mam propozycję, żeby każdy z przygotowujących się do egzaminu "wrzucał" na forum informacje na temet zmian w przepisach, które mogą nas dotyczyć, a które mogą przecież pojawić się w pytaniach od stycznia. Nie dajmy się zaskoczyć Szanownej Komisji ! :-)
To na co ja się natknęłam to oczywiście nowelizacja UOGN, zmiany w PIT, m.in. dotyczące opodatkowania transakcji sprzedaży nieruchomości, zmiany w PCC, zmiany w podatku od spadków i darowizn.
Co jeszcze należy przestudiować? ( pod kątem zmian oczywiście)
Pozdrawiam wszystkich kujących i liczę na to, że podzielicie się swoimi informacjami dla wspólnego dobra :-)

halina
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2006, 13:34

Post autor: halina » 09 sty 2007, 9:02

jesli znasz ten temat to popdaj szczegóły

lexi
Posty: 66
Rejestracja: 17 gru 2006, 15:37

Post autor: lexi » 09 sty 2007, 10:53

Proponuję aby wziąć do ręki te ustawy i prześledzić zmiany np. w PIT zmianę definicji miejsca zamieszkania, mie nie chodziło tutaj o szczegółowe wymienianie przepisów i podawanie gotowej papki tylko o zasygnalizowanie zmian, aby każdy mógł je prześledzić. W ten sposób sami się zmusimy do nauki :-)
Inne zmiany to m.in. nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów - kwestia podnoszenia czynszów, określenia dokładnie jakie wydatki mają być pokrywane z czynszu..., nowe rozporządzenie w spr. szczegółowych informacji jakie jest obowiązany przedstawić cudzoziemiec ubiegający się o wydanie zezwolenia..., KRS -ułatwienia w zdobywaniu info z rejestrów..., nowelizacja ustawy o podatkach i opłatach lokalnych , są też jakieś zmiany (jeszcze tego nie przekopałam) w pozyskiwaniu gruntów pod inwestycje drogowe, a i jeszcze w PIT oczywiście zmiany dot. def. działalności gospodarczej itd i właśnie o to "itd..." mi chodzi - piszcie gdzie jeszcze szukać zmian, GDZIE, a nie konkretnie treści, w ten sposób wszyscy się tego nauczymy. Mam nadzieję... :-))))))
Pozdrawiam, Ola

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 09 sty 2007, 14:46

Ja więc podpowiem dla ułatwienia, że ujednolicone wersje wszystkich ustaw podatkowych oraz kodeksów znajdują się na stronie www.prawo.lex.pl Tam tez można sprawdzić każdy Dziennik Ustaw i Monitor Polski od 1995 r. do teraz. Niestety ustawy z tych Dzienników nie są uaktualniane więc trzeba znać wszystkie publikacje zmian aby dojść jaka jest wersja obecna albo dysponować dostępem do uaktualnianej bazy danych z ustawami.

ODPOWIEDZ