Znowu zmiany w prawie budowlanym

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Małgosia
Posty: 34
Rejestracja: 07 wrz 2005, 20:27

Post autor: Małgosia » 05 paź 2005, 17:22

Od 26 września zmieniły się przepisy prawa budowlanego - już siódmy raz w ciągu ostatniego półtora roku nowelizowano Ustawę prawo budowlane. Zgodnie z nowymi przepisami będzie łatwiej postawić np. garaż. Ustawodawca zwolnił z obowiązku starania się o pozwolenie na budowę inwestorów , którzy chcą postawić wolno stojące budki gospodarcze, ogrody zimowe i altany o pow. do 25 m kw. Nie potrzeba również pozwolenia, aby wyremontować dom. Nowelizacja zakłada też zniesienie obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę przyłączy: elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych i to nie tylko do budynków, ale także do niezabudowanych działek (dopiero po zakończeniu budowy inwestor musiałby dołączyć do zawiadomienia lub wniosku o pozwolenie na użytkowanie potwierdzenie odbioru wykonanych przyłączy). Mniej formalności na budowie, ale czy to oznacza, że łatwiej będzie ten dom wybudować - zwłaszcza w gminach, które nie mają jeszcze miejscowych planów zagospodarowania przestrzeni, a co do których istnieje obowiązek sporządzenia takich planów?!

imported_W
Posty: 125
Rejestracja: 29 gru 2004, 12:58

Post autor: imported_W » 07 paź 2005, 19:12

myślę, że te zmiany idą na lepsze, choć czynione są zbyt chaotycznie. Nim urzędnicy nauczą się nowych przepisów to może minąć trochę czasu a i nerwuwa będzie.
Mam już to za sobą ale inni dopiero zaczynają :)
Powodzenia wszystkim inwestorom...

ODPOWIEDZ