Umowy pośrednictwa - jakie obowiązki?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Opentesthome
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2019, 12:59

Umowy pośrednictwa - jakie obowiązki?

Post autor: Opentesthome » 28 sty 2019, 13:15

Witam Serdecznie,

Mam pytanie do doświadczonych pośredników nieruchomości - chodzi o podpisywanie umów pośrednictwa z klientami.

Wiadomo, że w przypadku gdy realizujemy usługę sprzedaży nieruchomości podpisujemy umowę z właścicielem oraz z zainteresowanymi kupcami, aby zabezpieczyć się od ewentualnego ominięcia pośrednika.

Natomiast jak wygląda sytuacja, w przypadku usługi pomocy zakupu nieruchomości klientowi ? Rzeczą jasną jest, że podpisuję umowę pośrednictwa z kupującym, który zapewnia mi prowizję. Natomiast jak wygląda sytuacja w przypadku sprzedających, których nie mam w bazie swoich ofert. Chodzi o oferty, które znalazłem w innych źródłach np. internecie i którymi jest zainteresowany mój klient.

Czy ja mam obowiązek podpisywać umowę ze sprzedającym? Mimo tego, że nie oczekuję od niego żadnej prowizji oraz sam sprzedający z różnych względów nie chce żadnej umowy z pośrednikiem podpisywać a chce jedynie sprzedać nieruchomość własnymi siłami.

W tym przypadku pracuję wyłącznie dla kupującego i pracuję na jego korzyść czyli negocjuję cenę możliwie jak najniższą.

Proszę o rozjaśnienie moich wątpliwości

Z góry dziękuję.

ODPOWIEDZ